Elte Nemzetközi Tanulmányok

2019. 07. 18. Az ELTE Tudományos Tanácsa meghirdette 2019-es pályázatait nemzetközi tudományos konferenciák szervezésének, külföldi előadók meghívásának és idegen nyelvű tanulmányok nyelvi lektorálásának támogatására. A pályázatokat mindhárom kiírásra folyamatosan lehet benyújtani 2019. december 31-ig vagy a keret kimerüléséig. A konferenciák rendezését támogató pályázat célja az ELTE hírnevének öregbítése a nemzetközi tudományos életben. Nemzetközi konferenciának azok a rendezvények tekinthetők, melyek idegen nyelven zajlanak és az előadók, résztvevők jelentős részben külföldiek. Az elbírálás során előnyt élveznek azok a kezdeményezések, amelyek már sikeresen futó konferenciasorozatok részeként, nemzetközi szervezet égisze alatt szerveződnek, és több külföldi országból is fogadnak előadókat. Az egyetem szervezeti egységei vagy informális kutatói csoportok legfeljebb 1 millió forintos támogatásra pályázhatnak, amelyből azonban nem finanszírozhatók olyan költségek, mint a reprezentációs költségek, tanulmánykötetek kiadása, honoráriumok vagy reptéri transzferek.

Közép-Európa Tanulmányok

elte nemzetközi tanulmányok mintatanterv

FIGYELEM! Régi típusú főiskolai vagy egyetemi diplomákkal is érdemes jelentkezni, a Kreditelismerési Bizottság tudja megállapítani az elvégzett tanulmányok kreditértékét. Akkor is jelentkezhetsz, ha csak 30 kredittel rendelkezel a kért 50-ből, de vállalod, hogy 1 éven belül megszerzed a Bizottság által előírt krediteket. Amennyiben felsőfokú végzettséggel rendelkezel, de a mesterszakra való bejutásodhoz nem ismerhető el megfelelő számú kredit, és nem vagy az Egyetem hallgatója, az előtanulmányok elvégzése céljából – külön felvételi eljárás nélkül – önköltséges részismereti képzésben is részt vehetsz. Erről bővebb információ ITT olvasható. * A kreditelismerési kérelmeket a tavaszi szorgalmi időszak végéig lehet benyújtani, tehát még a tavaszi tantárgyfelvételkor is van lehetőséged a választott mesterszakhoz szükséges kreditek beszerzésére. Az elmúlt év felvételi ponthatára: 80 Önköltséges képzés esetén: 375 000 Ft / félév A felvételi vizsga követelményei az aktuális felvételi információkat tartalmazó oldalunkon található.

A Közép-Európa Tanulmányok interdiszciplináris mesterszak, mely 2014 óta működik az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. A képzésben a kar több intézete működik együtt: a szakgazda Történeti Intézeten kívül részt vesz benne a Germanisztikai Intézet, a Szláv és Balti Filológiai Intézet, a Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet, valamint a Romanisztikai Intézet is. A szakot a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék gondozza, de tanítanak benne a Történeti Intézet számos más tanszékének oktatói, valamint a társintézetek munkatársai is. A szak célja az, hogy széles látókörrel és műveltséggel rendelkező, felkészült regionális szakértőket képezzen. A szak ennek megfelelően sokoldalú és átfogó ismereteket nyújt a közép-európai régióról: egyes kurzusok a térség történelmével, kultúráival, nyelveivel, irodalmával, társadalmaival foglalkoznak, más tantárgyak pedig a múltbeli és mai politikai rendszerekre, a geopolitikai tényezőkre, a gazdaságra, Közép-Európa nemzetközi kapcsolataira, a kisebbségekre és kisebbségpolitikára, valamint a városokra és városépítészetre fókuszálnak.

A konferencia időpontja 2020-as is lehet. A benyújtott dokumentumoknak tartalmazniuk kell a konferencia leírását, előzményeit és szakmai jelentőségét, a meghívottak felsorolását és a szakterületen betöltött szerepét, valamint az elérni kívánt célközönséget. Csatolni kell még a konferencia hozzávetőleges költségtervét, a tervezett bevételeket (forrással) és kiadásokat, valamint a támogatásból tervezett kiadásokat. Részletek Pályázati adatlap A kiírásokra 2019. december 31-ig, vagy a rendelkezésre álló keret kimerüléséig folyamatosan lehet pályázni. A beérkező pályázatokat a Tudományos Tanács bírálja el. A tanács minden hónap első péntekén ülésezik, az adott pályázatnak legkésőbb a címzett ülés előtt egy héttel (péntek délig) kell beérkeznie, ellenkező esetben a benyújtott pályázatról csak a következő havi ülésen döntenek. A tanács támogató vagy elutasító döntései a pályázók nevének és a megítélt összegnek a feltüntetésével kerülnek be az emlékeztetőbe, a pályázók pedig hozzájárulnak, hogy az emlékeztetőt az ELTE saját honlapján nyilvánosságra hozza.

Közép-Európa tanulmányok MA

  1. Politikai és Nemzetközi Tanulmányok Intézete
  2. 2019 karácsonyi filmek hd
  3. "Nemzetközi tanulmányok" szakos szakmai gyakornokot keresünk - ELTE Állásportál
  4. A vér szerepe full
  5. Mészáros lőrinc wikipédia fr
  6. Elte nemzetkoezi tanulmanyok
  7. Peugeot 206 Nyári Gumi Méret | Peugeot 206 Nyári Gumi Market Size

FIGYELEM! Régi típusú főiskolai vagy egyetemi diplomákkal is érdemes jelentkezni, a Kreditelismerési Bizottság tudja megállapítani az elvégzett tanulmányok kreditértékét. Akkor is jelentkezhetsz, ha csak 30 kredittel rendelkezel a kért 50-ből, de vállalod, hogy 1 éven belül megszerzed a Bizottság által előírt krediteket. Amennyiben felsőfokú végzettséggel rendelkezel, de a mesterszakra való bejutásodhoz nem ismerhető el megfelelő számú kredit, és nem vagy az Egyetem hallgatója, az előtanulmányok elvégzése céljából – külön felvételi eljárás nélkül – önköltséges részismereti képzésben is részt vehetsz. Erről bővebb információ ITT olvasható. * A kreditelismerési kérelmeket a tavaszi szorgalmi időszak végéig lehet benyújtani, tehát még a tavaszi tantárgyfelvételkor is van lehetőséged a választott mesterszakhoz szükséges kreditek beszerzésére. Az elmúlt év felvételi ponthatára: n. i. Önköltséges képzés esetén: 375 000 Ft / félév A felvételi vizsga követelményei az aktuális felvételi információkat tartalmazó oldalunkon található.

Az ELTE Karrierközpont az ELTE Szolgáltatási Igazgatóság részeként működő önálló szervezeti egység. Elérhetőségeink: +36-(1)-411-6500 / 4419 mellék 1053 Budapest, Egyetem tér 5.

A szak részletes ismertetése a -n. A megszerzett térségspecifikus ismeretek és széleskörű szakmai kompetenciák birtokában a végzettek képesek lesznek a délkelet-európai régióhoz kapcsolódó külügyi, politikai elemzői, kutatói, felsőoktatási, képviseleti, kultúrák közötti közvetői, kultúrdiplomáciai és szervezői feladatok ellátására a tudományos életben, a sajtóban, a diplomácia területén, a vállalati munkában, kisebbségi szervezetekben és különböző kulturális közösségekben. A szakot elvégzettek előtt nyitva áll a kutatói pálya is, mert a megszerzett mesterdiploma jó alapokat biztosít a történettudományi, politikatudományi, és a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó doktori iskolai tanulmányokhoz.