Színes Fuga Tisztítása | Szines Fuga Tisztítása

Az utcától behordott kosz, a kiöntött folyadék vagy az egyéb kifröccsenések tökéletes helyre lelnek pár milliméterrel a járólap szintje alatt. A legjobb, ha egy felsepréssel vagy felporszívózással kezdünk, hogy a portól megszabaduljunk. Ha ezzel megvagyunk, akkor pedig kezdődhet is a fuga tisztítása. Fugatisztítás ecettel Az ecet az egyik legsokoldalúbb konyhai szer, amely a fuga tisztítása mellett a csempe tisztítására is kiválóan alkalmas. Remek tisztító és gombaölő hatása van, ráadásul elpusztítja a penészt is, ha megjelent volna a nagyobb páratartalomnak kitett fürdőszoba csempéjén. Vízkőoldó hatását mind a konyhában, mind a fürdőszobában remekül hasznosíthatjuk. A legjobb hatás elérése érdekében a tisztítás előtt érdemes egy kis gőzt képezni, például forró víz kiengedésével vagy forralással, ugyanis ez segít fellazítani a lerakódott szennyeződéseket. Ha a padló fugát tisztítanánk meg, akkor kezdjük egy melegvizes felmosással a folyamatot, ezt követőn nekiállhatunk megtisztítani a fugát.

  1. Szines fuga tisztítása
  2. Ecettel
  3. Citromsavval

Szines fuga tisztítása

A forróságnak is megvan a maga előnye: ez az időjárás például alkalmas arra, hogy kiszárítsd a vizes helyiségeket és megszabadulj a penésztől, illetve a páralecsapódás okozta vízkő foltoktól. A fürdőszoba i csempé k és fugá k tisztítása általában nem kerül be a legkedveltebb házimunká k toplistájába, mert fáradságos, macerás és sokszor reménytelennek tűnő feladat. A porózus fuga a folyadékokkal együtt a szennyeződéseket is magába szívja, így könnyen elszíneződik, a vízkő foltokat pedig szinte lehetetlen levakarni a csempe felületéről. Ráadásul a fürdőszobá ban a penész is gyakori látogató. Házi praktikáinkkal vegyszerek nélkül szabadulhatsz meg a makacs szennyeződésektől, és bár a csempetisztítás t így sem fogod negyed óra alatt letudni, az eredmény legalább tartós lesz. Elő a fogkefét! Akad néhány erős házi szer, melyek segítségével eltávolíthatod a fugá kon lévő szennyeződéseket, de bármit is vetsz be, súrolás nélkül nem megy a fehérítés. Fogj egy régi, de erős sörtéjű fogkefét vagy bármilyen más kisméretű kefét, és ezzel dörzsöld át alaposan a csempeközöket - ne spórolj az erőddel, a fugá knak nem lesz ettől semmi baja.

A legjobb eredményt akkor érhetjük el, ha húsz százalékos erősségű ecetet használunk, amit egy rongy segítségével végigkenünk a fugákon. Ezt követően hagyjuk állni körülbelül húsz percet, majd tiszta vízzel alaposan mossuk le. Ecet és só makacs szennyeződések ellen Ha a fenti módszer nem hozott eredményt, akkor erősebb tisztítószert kell bevetnünk. 1 bögre ecet, 1 bögre víz és 1 evőkanál só, vagy mosószóda keverékéből készítsünk házi fugatisztítót. A keveréket dörzsöljük a fugába és hagyjuk hatni legalább egy órán át. Ezután tiszta vízzel mossuk le a felületet. Fugatisztítás szódabikarbónával Az ecet savas kémhatása révén éri el hatását, ami a fehér fuga esetében kiváló. Azonban színes fugánál lehetőleg ne használjuk, ugyanis könnyen elveheti a színüket, kifehérítheti őket. Szerencsére a fugatisztítás házilag ekkor is megoldható. A másik filléres konyhai csodaszer, a szódabikarbóna az ecettel szemben nem savas, hanem lúgos kémhatású, ezáltal nem fog kárt tenni a színes fugában sem. Szódabikarbóna és víz felhasználásával készítsünk sűrű pasztát, és fogkefével vigyük fel a fugákra.

A fuga elszíneződését leggyakrabban a vízkő vagy a penész okozza - az ecetet mindkét folt ellen sikerrel küldheted harcba. Ha még nem olyan nagy a baj, keverj el 1:1 arányban 20%-os ecetet és forró vizet, majd ebbe az oldatba mártogatva a fogkefét, dörzsöld át a fugá kat. Ha a közök el lettek hanyagolva az utóbbi időben, akkor ecet és só keverékéből készíts sűrű masszát, majd ezzel dörzsöld át a fugá kat. Tisztítás után a fugá kat mosd le tiszta vízzel, majd töröld őket szárazra. Ha még mindig kicsit sárgásnak látod őket, csavard ki egy fél citrom levét, keverj el benne egy teáskanál szódabikarbónát, majd ezzel is töröld át a fugá kat, hogy kifehéredjenek. Ragyognak a csempék Ha a fugá kat már megtisztítottad, jöhetnek a csempé k - fordítva nem érdemes végezni a műveletet, mert a fugatisztítás ra használt kencék összemaszatolhatják a megtisztított csempé k széleit. Ha a csempé n is sárga vagy fekete foltok éktelenkednek, alapos okod van penész re gyanakodni, amely a csempé ken ugyan nehezebben veti meg a lábát, mint a fugá kon, de azért itt sem számít ismeretlen vendégnek.

Ecettel

Ha sokáig szeretnéd élvezni a ragyogó csempé k látványát, csepegtess kevés étolajat egy puha ruhára, és töröld át vele a kockákat, így lepereg róluk a víz, és sokáig ellenállnak a foltoknak.

  1. Mandula színű fal teljes film
  2. Legdivatosabb nöies körmök köröm minták
  3. Nissan qashqai 1.6 benzin népítélet full
  4. Tollpárna tisztítása, hogyan? (7578391. kérdés)
  5. Foresto bolha, kullancs elleni nyakörv kutya, macska számára
  6. Ford Focus 2004-2007 - Tömítő paszta olajteknőhöz | Racingbazar.hu
  7. Fuga tisztítása járólapon egyszerűen - Hatékony háztartás
  8. 60x60 járólap praktiker shop
  9. 7 filléres házi praktika a fehér fugákért és ragyogó csempékért - Otthon | Femina
  10. Színes fuga tisztítása házilag

Ebből következik, hogy a falak fugáit is érdemes védeni. Konyhában és azon belül is a tűzhelyek környékén meg a zsír, olaj okoz gondot. A zsír a főzéskor a párával együtt lecsapódik a csempére és a fugára, és alaposan elszennyezi azt. Az olaj sütéskor fröcsöghet. Az étkezőben kiborulhat a leves, lefröccsenhet a pörkölt, lecsöppenhet a vörösbor. A fuga ezeket is gyorsan, és lehet, hogy örökre magába szívja. Ezek megszüntetésére és megelőzésére is van megoldás. A zsírfoltokat, amennyiben nem lehet a fenti fugatisztítóval eltávolítani, akkor segíthet a dry-cleaning OIL STAIN REMOVER olajfolt eltávolító. Az aqua-stop w POINTING PROTECTOR MAX pedig megakadályozza a zsíros, olajos szennyeződések beszívódását, így könnyen tisztíthatóvá válik a fuga is. Leskó Ferenc vegyészmérnök

Citromsavval

Ugye ismerős az az érzés, hogy egy szépen eltervezett és elkészített burkolás után a sokszor színes kivitelezésű fugák kezdenek elszürkülni, majd teljesen elveszítik eredeti színüket. Sokaknak okoz szinte megoldhatatlan problémát a fugák tisztítása és tisztántartása! A fugák tisztítására van egy anyag, amivel könnyedén megtisztíthatjuk a fugákat, és így ismét eredeti szépségében ragyoghat a lakásunk, házunk. A nagyhatású fugatisztító szer, a dry-cleaning POINTING CLEANER, melyet a felületre lehetőleg fugaszéles ecsettel kell felvinni, majd 1 perc múlva vizes szivaccsal vagy ronggyal le kell törölni, és vízzel alaposan leöblíteni a felületet. Szükség esetén ezt meg kell ismételni. A tisztítást a szennyezett saválló járólapon, csempén is el lehet végezni. Az így kapott szép, tiszta felületet meg kellene őrizni, ezért a szennyeződés okát kell megszüntetni. A fuga porózus, nedvszívó anyag. A jó háziasszony hetente akár többször is felmos, a felmosáskor a folyamatosan elszennyeződő felmosó víz bekerül a fuga pórusaiba és elszürkíti a fugát.

Ha maradt még az ecetes-sós masszából, azzal a csempé n lévő foltokat is bekenheted, de itt már fogkefe helyett inkább puha rongyot használj, nehogy összekarcold a bevonatot. Ha az apró, fehér pettyek okoznak gondot, önts sót egy kis tálkába, mártsd bele a megmaradt fél citromot, majd kezdd el dörzsölni vele a csempé t. Ha a citrom egy idő után elhasználódik, vágj le belőle egy szeletet, a friss felületet ismét mártsd sóba, aztán folytasd tovább a munkát. A citrom sava és a só finom súrolóereje feloldja a vízkő foltokat. Ha a szennyeződéseket eltüntetted, fogj egy darab újságpapírt, itasd át szalmiákkal, és erősen dörzsöld meg vele a csempé ket - így azok visszanyerik régi fényüket, és ismét olyan ragyogóak lesznek, mint új korukban. Hasonló eredményt érhetsz el, ha három rész lenolajhoz egy rész terpentint keversz, majd az oldatot egy puha ruhára csepegtetve kifényezed a csempé ket. A tisztítás végén mindig mosd át a csempé ket és a fugá kat tiszta vízzel, majd töröld őket szárazra, hogy megakadályozd a vízkő megtapadását.

A fuga tisztítása, cseréje, átszínezése, pótlása a fürdőben - Praktiker Ötletek Oldal tetejére A fürdőszobai fugának három ádáz ellensége van: a penész, a kipergés és a fakulás. Ezek okozzák a legtöbb bosszúságot a fürdőben, ám bármelyikkel is van dolgunk, a probléma könnyen orvosolható. Az alábbi megoldások bármelyikével burkoló segítsége nélkül is renoválhatjuk a sérült részeket. Természetesen ebben az esetben sem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a minőségi anyagokkal elvégzett burkolás hosszú távon meghálálja a plusz anyagi ráfordítást, így a megelőzés a legmegfelelőbb orvosság. Ma már kapható magas minőségű és kopásállóságú fuga, amit a felület tömörségének köszönhetően a penészgomba sem kedvel túlzottan. Penészesedés esetén A penészesedés könnyen orvosolható, a fuga cseréjét biztosan nem kívánó eset. Ahhoz, hogy eltávolítsuk a nedves és általában sötétebb helyen megbúvó penészgombát, nincs szükségünk különleges tisztítószerre, tökéletesen megfelel a minden háztartásban megtalálható 20 százalékos ecet.
Sokunk számára ismerős, hogy sajnos az elkoszolódott, régebbi fugát a hagyományos tisztítási módszerekkel szinte lehetetlen széppé tenni. Így hiába hibátlan, szép a burkolat, a makacsul elszíneződött fugával valamit kezdeni szeretnénk. Az alábbiakban 3 megoldási javaslatot olvashat a fuga megújítására. Egyik megoldás a fuga kikaparása, és újra fugázás, ám ez időigényes és költséges feladat. Van azonban olcsóbb, és egyszerűbb megoldás, ha a fuga egyébként ép, "csak" elszíneződött. Először is alaposan meg kell tisztítani a felületet. Ehhez hagyományos mosó szódát ajánlunk, hisz ez jól tisztít, és nem tartalmaz olyan anyagokat, melyek bármiféle bevonatot képezhetnének a felületen. Ha tiszta, és megszáradt a felület, következhet a fuga felújítása. 1. Az egyik megoldás lényege, hogy a fuga felső rétegét eltávolítjuk. Ez akkor megoldás, ha a fuga a felszínén kívül még nem foltos. Ehhez a művelethez használjunk pl. Mapei Keranet terméket. A 15%-os oldat formájában megvásárolható Keranet folyadék praktikus megolás.