Lecsó Eltevése Télire – Lecsó Télire: Ennél Egyszerűbben Nem Lehet Eltenni | Nlc

A téli hidegben nincs is jobb annál, mint visszaemlékezni a forró nyári napokra. Egy tányér lecsó garantáltan segít az élmény felelevenítésében, készítsd el hát te is! Főzd meg a lecsó t, majd befőttesüvegekbe adagolva egy kis szalicillal tartósítsd. Amikor pedig megkívánod, csak vedd le a kamra polcáról, és melegítsd meg. Lecsó télire Hozzávalók: 2 kg paprika 1 kg paradicsom 4 fej vöröshagyma 1 dl olaj 1 evőkanál só 1 teáskanál szalicil A hagymát tisztítsd meg, majd vágd karikára. A paradicsomot és a paprikát mosd meg alaposan és vágd cikkekre. Az olajat hevítsd fel, majd dinszteld meg rajta a hagymát. Szórd rá a paradicsomcikkeket, és alacsony lángon nagyjából 10-15 percig főzd. Ekkor add hozzá a paprikát, és gyakori keverés mellett 20-25 percig párold. Ízlésed szerint sózd meg, és főzd még néhány percig. Befőttesüvegeket tisztíts ki, majd adagold ki a lecsó t. Mindegyik üveg tetejére szórj egy késhegynyi szalicilt, majd az üvegek tetejére rögzíts celofánt, és úgy tekerd rá szorosan a kupakot.
  1. Üvegbe
  2. Befőzés: így tedd el a lecsót télire | nlc

Üvegbe

Télen sem lehetetlen zamatos lecsót készíteni. Ehhez azonban szükséges a finom házi alap. Ha leveszed majd a polcról, dúsíthatod virslivel, kolbásszal, tojással, de pörköltekhez is kiváló. A lecsóalapot ne eltevéskor, hanem felhasználáskor fűszerezd. Lecsóalap télire Hozzávalók 60 decihez 5 kg paprika 3 kg paradicsom 2 evőkanál só szalicil Előkészítési idő: 25 perc Elkészítési idő: 15 perc Elkészítés: Először készítsd elő a befőttesüvegeket. Forró vízben, mosogatószerrel mosd ki, majd öblítsd le a fedőkkel együtt. Ha biztosra akarsz menni, akkor ki is főzheted. Tehát állítsd az üvegeket egy nagyobb lábosba. Önts rá annyi vizet, amennyi mindet ellepi, és főzd körülbelül tíz percig. A lecsóalaphoz a zöldségeket alaposan mosd meg. A paradicsomot merítsd pár másodpercre forrásban lévő vízbe. Utána könnyen le tudod húzni a héját, majd vágd nagyobb darabokra. A paprika csumáját és a magokat távolítsd el, és karikázd fel. Ha van sérült rész, akkor azt feltétlenül vágd ki. Tedd egy nagyobb edénybe a paradicsomot, és kezdd főzni.

Ugyanígy figyelünk, hogy a tető se legyen csorba, vagy rozsdás, és ezt is csírátalanítjuk. A paradicsomot és a paprikát alaposan megmossuk. A paprikát kicsumázzuk és felvágjuk félkarikákra, majd ugyanígy járunk el a paradicsommal is: kettévágjuk, kiszedjük a szár részét és felkockázzuk. Az apróra vágott vöröshagymát a felforrósított olívaolajon dinszteljük meg. Majd jöhet rá a felkarikázott paprika és só. Először kiengedi a levét, majd főzzük egy jó negyed órát, dobjuk rá a paradicsomot is. Újabb negyed óra főzést követően már csak annyit forraljuk, amennyire sűrűre szeretnénk a lecsót télire. Még melegen merjük át az üvegekbe, csavarjuk rá a tetőket, állítsuk fejere. Majd takaróba becsavarva, száraz dunsztban hagyjuk kihűlni. Ha kihűltek, mehetnek is a kamrapolcra.

Leveszed a tűzhelyről, beleteszed a piros paprikát, a feldarabolt paradicsomot (ez levet enged, így a piros paprika nem fog megégni, amit azért kerülj el, mert keserű lesz), végül a feldarabolt zöldpaprikát. Ízlés szerint megsózod és félig készre párolod. Dunsztolás A félig készre főtt forró lecsó alapot 750 ml-es csavaros tetejű üvegekbe mered. (A zsír v. olaj felúszik a tetejére, ennek egy részét felhasználásnál el is távolíthatod és fel-használhatod pl. pörkölt készítéséhez. ) Kevés nátriumbenzoát tartósítót szórsz rá, le-zárod és újság papírba, párnákba, plédekbe 24 órára becsomagolod. A 24 óra eltelte után (ha jól csomagoltál, még langyos, vagy meleg lesz) a tároló helyre állítod. Ha nem szeretnél tartósítószert használni, dolgozz nagyon tisztán és dunsztolás előtt 5 percre állítsd fejre az üvegeket. Forrás

Ha levet enged, hozzáadhatod a paprikát, dobj rá sót, és főzd 15 percig. Utána szedd üvegekbe. Tégy mindegyikre késhegynyi szalicilt, majd celofánt, és csavard rá a tetőt. Fontos, hogy jól záródjon. Rakd száraz dunsztba, tehát alaposan csomagold be pléddel. Várd meg, amíg két-három nap alatt kihűlnek az üvegek, majd mehetnek is a kamrapolcra.

A nyár sajnos nem csak a láblógatás és a friss gyümölcsök majszolásának időszaka, hanem a befőzésé is. Mindezt pedig azért tesszük, hogy átmentsünk ízeket, színeket és illatokat az ínségesebb téli időszakra, mikor csak melegházban nevelkedett paprikát, vagy paradicsomot lehet kapni, aminek alig van íze. Ráadásul még az is kiderülhet, hogy eltenni lecsót télire nem is olyan bonyolult és időigényes történet, mint ahogyan azt nagyanyáinktól láttuk. Lecsó télire, de mi kell hozzá? Pontosan azokra az alapanyagokra lesz szükségünk a télire eltett lecsóhoz, mint egy sima, egyszerű nyári lecsóalaphoz: 2, 5 kg paprika 4 kg lédús paradicsom 5 dl olaj, vagy zsír vöröshagyma só Ezentúl már ne cifrázzuk tovább a télire eltett lecsót. A tojás, rizs, vagy virsli csak közvetlenül a felhasználás előtt kerüljön bele. Ekkor már variálhatjuk bátran ízlésünknek, kreativitásunknak megfelelően, a télire eltett lecsót. A télire eltett lecsó elkészítése A legfontosabb lépés, mielőtt nekiállnánk télire befőzni a lecsót, hogy a befőttes üvegeket alaposan elöblítjük, majd forrásban lévő vízben kifőzzük.

Amikor a paprika kellően összeesett öntsd hozzá a paradicsomot is. Miután bőséges levet engedett, kóstold meg, ha szükséges, adj még hozzá sót. Addig főzd, amíg elforr a lé, és az olaj felúszik a lecsó tetejére. Ekkor leveheted a tűzről, és az előzőleg kifőzött, kifertőtlenített üvegekbe – teljesen megtöltve – merd a forró lecsót. Jól zárd rá az üvegekre a szintén kifőzött kupakokat. Legalább egy napig hagyd száraz dunsztban lehűlni. További lecsó, befőzés témájú cikk az NLCafén Van olyan, hogy tökéletes lecsó? Így készül gyorsan, egyszerűen a görög lecsó Mit főzz vacsorára? Imre papa lecsóját! Befőzés: készíts mindenmentes szilvalekvárt Egyszerű befőzés: készíts mennyei körtebefőttet Fotók: Pinterest

Befőzés: így tedd el a lecsót télire | nlc

Elkészítése: A megmosott, megtisztított hagymát és a paradicsomot felaprítjuk. Felforrósított olajon vagy zsíron megfonnyasztjuk a hagymát, majd hozzáadjuk a paprikát és kicsit együtt dinszteljük. Adunk hozzá kevés sót és a paradicsomot, majd jól összekeverjük. Sózzuk, borsozzuk és hozzáadjuk a paprikát is és jól elkeverjük. Ha nagyon sűrű lenne, akkor felöntjük a paradicsomlével vagy turmixolt paradicsommal és ízlés szerint cukrot adhatunk hozzá. 3/4-ig megfőzzük, majd még forrón üvegekbe szedjük. Befőzőautomatában 90 fokon 30 percig dunsztoljuk. Ha nincs automatánk, akkor száraz dunsztban kihűtjük.

lecsó eltevése telire

A földre letéve terítsd le az üvegeket egy pléddel, hagyd kihűlni, majd hűvös helyen tárold.

lecsó eltevése télire üvegbe

Ha szereted a lecsót, már pedig ezt az ételt minden magyar szereti, akkor itt az ideje annak, hogy gondolj a téli időszakra is és rakj el belőle néhány üveggel. Sokan hagyják elszaladni a nyarat és a friss zöldségeket, majd csak télen kapnak fejhez, hogy bárcsak raktak volna el belőlük télire. Ne ess ebbe a hibába te sem, gondolkodj egy kicsit előre és rakj el lecsót télire! Megmutatjuk hogyan csináld! A lecsót illetve a hozzávalókat háromféle módon tudod tartósítani: Száraz dunsztolással készre főzve: úgy készíted el, mint a friss lecsót, de csak félig főzöd meg. Üvegekbe teszed, majd száraz dunsztba rakod 24 órára. Nedves dunsztolással: a paprikát és paradicsomot nyersen üvegekbe rétegezed, majd nedves dunsztolással tartósítod. Ez esetben felhasználáskor kell megfőznöd. Mivel a paprika és paradicsom a nedves dunsztban meg is puhul, a lecsó gyorsabban elkészül, mintha friss paprikával és paradicsommal dolgoznál. Fagyasztással paprikát és paradicsomot: felhasználáskor főzöd meg. A hagyma dinsztelése után az alapanyagokat még fagyott állapotban tedd az ételbe.

  1. Barang eladó ház
  2. ÚJ5540, TÚLÉLŐ CSOMAG , ÚJ
  3. Korda villa velence
  4. Lengkap silent hiba jelei youtube
  5. Otp bank online belépés bank
  6. Fa konyha játék online
  7. Lecsó télire: ennél egyszerűbben nem lehet eltenni | nlc
  8. Levegő visszacsapó szelep
  9. Lecsó eltevése télire üvegbe